top of page

Всі ми зиму проводжали , весну красну зустрічали!

Незвичний день на останній місяць зими випадає. 2 лютого християни святкують одне з найбільш і найшановніших церковних свят – Стрітення Господнє. У народі це свято вважають святом зустрічі зими з весною і говорять, що це єдиний день, коли зима з весною зустрічаються. Кажуть, що в лютому сонце йде на літо, а зима – на мороз.

  Учні 7А класу БНРЦ " Довіра" спільно з класним керівником Гогошею Іриною Володимирівною та вихователем Стельмах Ольгою Володимирівною провели свято  

"Всі ми зиму проводжали , весну красну зустрічали!"

    На початку дійства ведучі Козак Ігор та Михайлишин Юліан заполонили глядачів розповіддю біблійної історії виникнення свята Стрітення Господнього . Глядачі відчули всю важливість подій, коли на 40-й день після Різдва Христового Діва Марія принесла Боже дитя до Храму , щоб освятити його , і зустрів їх там праведний чоловік Симеон, якому Святий Дух сповістив, що не бачитиме він смерті, доки не побачить Христа . Це зустріч людини з Богом і Його відповідальність за долю людину, створений світ та нашу історію .

    З давніх-давен люди з нетерпінням чекали дня Стрітення Господнього , бо

вважали , що саме в цей день Зима зустрічається з Весною. Під час свята глядачі мали змогу насолодитися приходом Весни та витівкими Зими , яка не хотіла так легко віддавати своє царювання над землею Весні. Колориту свята додавали пісні та веснянки, дотепні жарти та забави .

  На Стрітення люди йшли до церкви і святили свічки , які потім називали стрітенськими, «громовичками», бо вони оберігали людей і худобу від грому. Коли була страшна негода, то запалювали цю свічку , і вона оберігала від біди і лиха . Всю таємничість обряду запалювання свічок учні вміло подарували глядачам у залі .

 Напередодні Стрітення жінки випікали різноманітну домашню випічку, а найбільш розповсюдженими було печиво , яке називали «жайворонками». Це такі чудернацькі коржики у вигляді весняних птахів. Їх давали дітям , щоб віднесли у садок і покликали весну у гості . Господиня свята теж частувала дітей " жайворонками ", подарувавши дітям багато радості та позитиву .

  Стрітенська свічка - це Божий захист для нас усіх : нашого краю , наших родин і для нашої рідної землі ...Нехай світло свічі охороняє від біди , розрухи і війни , нехай оберігає кожного воїна на полі бою і дарує кожному світлу віру у Перемогу.


0 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Yorumlar


bottom of page