top of page

Від А до Я, від Ангела до Янгола...

Цікаві заходи у День української писемності та мови упродовж років стали традиційними у стінах БНРЦ "Довіра". Та цього року вони відбувалися особливо святково, а все тому, що...Але, давайте, з самого початку. В очікуванні свята актову залу Центру неквапно наповнювали учні 5-10-х класів, які були одягнені у вишиванки. Розпочала чудовий захід учителька української мови та літератури - Поліщук Марія Степанівна, яка звернулася до учнівської спільноти із закликом підтримувати престиж української мови, любити її, шанувати, розвивати, думати і говорити українською, бо саме наша рідна мова має могутні сили добра і любові, які нам передавали безцінним спадком із покоління у покоління. Також, Марія Степанівна звернула увагу учнів на оформлену підбірку тематичної літератури "Мова - духовний скарб нації", адже у бібліотеці нашого Центру є дивовижні книги - найменші та найдавніші видання творів Тараса Шевченка, Нестора Літописця та інших шанованих авторів, які захоплюють і дивують. Поповнила цю підбірку книг й наша гостя - Мирослава Дивчук, завідувачка відділу обслуговування учнів 5-9-х класів Центральної бібліотеки м. Львова, що на вул.Окуневського, 3. Саме пані Мирославу тепло і гостинно вітали учні "Довіри" і, переглянувши змістовну презентацію, слухаючи захоплюючі розповіді пані Мирослави, поглибили свої знання з історії розвитку української писемності та мови, дізналися цікаві факти про Нестора Літописця, про конкурс знавців української мови імені Петра Яцика, позмагалися у захоплюючих мовних розминках. Учні навперебій добирали потрібні слова, синоніми, пояснювали фразеологізми і крилаті вислови і, звісно, показали себе гарними знавцями правил рідної мови. Зустріч з пані Мирославою Дивчук принесла, мабуть, взаємне задоволення, оскільки і учні, і наша гостя мали якнайкращі і найпозитивніші враження від спілкування та активної роботи!

А захід продовжився конкурсом "Рідна мова чиста, як роса", який провели Юлія Самусенко та Романишин Вірджінія. Питання цієї мовної розминки були вкрай складними, але наші учні і тут не підвели, а найактивніші з них були нагороджені заохочувальними призами. Особливими оплесками вітала учнівська спільнота "Довіри" переможців, що писали диктант, які теж отримали винагороду у вигляді подарунків та овацій зали. Наприкінці свята учениця 10-Б класу Марія Заплатинська натхненно прочитала вірш, присвячений нашим захисникам - "Розмовляй українською, чуєш!" Тож, збереження рідної мови для кожного з нас має величезне значення, адже формує нас духовно, єднає народ, зберігає культуру, наш менталітет і є нашим найціннішим надбанням - наголосив у підсумку директор Центру Володимир Лозинський. Відтак, плекаймо її, дбаймо про чистоту, гармонійність, милозвучність рідної мови!

Висловлюємо щиру подяку нашій чудовій гості - пані Мирославі Дивчук і сподіваємося на плідні і цікаві зустрічі та співпрацю!


5 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

تعليقات


bottom of page