top of page

2 квітня – Всесвітній день поширення інформації про аутизм.

Я, як учитель образотворчого мистецтва, інформую про аутизм.

2 квітня – Всесвітній день поширення інформації про аутизм. На уроках образотворчого мистецтва не ставлю за мету досягти з учнями високохудожнього рівня робіт. Якщо переглянути робочі дитячі папки з малюнками, то там ми не побачимо бездоганних «шедеврів». Це не є виставкові, відібрані і «відшліфовані» роботи, а звичайні, повсякденні, робочі малюнки, деякі з них – незакінчені, але теж не менш цікаві і самобутні.

Це не виставка «шедеврів», а демонстрація сходинок до успіху. Для цих дитячих малюнків характерні часто схематичність, специфічний натиск штрихування, різний рівень складності виконання. Мета занять із такими дітками більш терапевтична і розвиваюча, а саме – створення позитивного настрою, налагодження комунікації, пристосування до соціуму, концентрація уваги, розвиток самоконтролю, вивільнення негативу і позбавлення невпевненості.

Наші учні надзвичайно різні, до кожного з них потрібен свій інтуїтивно-індивідуальний підхід, який проходить через довготривалий шлях взаємовивчення: педагог – дитина і дитина – педагог. Кожна дитина стоїть на власній сходинці розвитку, вміння, бачення, сприйняття, моторики. Світобачення може бути дуже особливим. Для прикладу, дитина на шкільній дощці, де намальоване зображення крейдою, може бачити лише просто забруднену крейдою шкільну дошку, не вирізняючи на ній зображення. Інша, у цій ситуації, зауважує лише окремі лінії, які не складаються у цілісну картинку і розуміння побаченого. Тому так важливі індивідуальні заняття, на яких триває довгий процес пізнання, розкриття і вивчення особливостей і можливостей дитини з РСА. Для кожного учня підбираються індивідуальні завдання, які, в першу чергу, налаштовані на позитивну мотивацію, на мотивацію успіху. При доборі враховуються уміння, уподобання і настрій дитини на момент заняття.

У кожного своя особлива, по своєму, надзвичайно важлива сходинка до успіху. У когось – це обведення по контуру, за допоміжними лініями і зосередження на з’єднанні крапок, в іншого – викладання по лініях рисунку шматочків кольорового паперу, ще для когось – замальовування у межах контуру. Хтось надає перевагу виключно олівцям, а когось заворожують фарби та вода. Втримувати увагу на виконанні завдання в одній техніці багатьом надзвичайно важко, тому часто працюємо, використовуючи і поєднуючи поетапно то олівці, то фарби, то кольоровий папір. Крім цього, в ході занять проводимо релакс-паузи, щоб дитина не втомлювалася і змогла бути ефективною впродовж усього заняття.

Для роботи з учнями з РСА велике значення має ілюстративний матеріал, він повинен бути достатньо зрозумілим, чітким і не обтяженим непотрібними деталями, які відволікають і «розбивають» цілісність зображення. Надзвичайно великим досягненням для наших вихованців є самостійне виконання малюнка, на основі спостереження за послідовністю виконання завдання на дошці чи на моніторі.

Хочеться зауважити, що кожен поступ, навіть незначний, це сходинка до успіху. У кожного учня підйом по цих сходинках має свій темп, свою швидкість, свою особливість. Мета занять – допомогти дитині з РСА повірити в себе, подолати свою невпевненість і страх перед новим, отримати позитивний досвід у комунікації і пізнанні навколишнього світу.

Кожне, хай навіть, на перший погляд, незначне досягнення – це крок уперед, це УСПІХ, це ПЕРЕМОГА!2 перегляди0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page